Zmiany w komunikacji

Zmiany w komunikacji
Oceń Post
[Total: 1 Average: 5]

Na krakowskich ulicach w miastach jest coraz mniej miejsca do parkowania. Włodarze miejscy walczą z tym problemem, budując coraz więcej parkingów, co daje efekty, jednak stale zwiększająca się liczba aut na ulicach powoduje, że trzeba też decydować się na inne kroki.

W największych polskich metropoliach, jak Kraków, są już ograniczenia w wjeżdżaniu samochodami do ścisłych centrów miast, na dodatek zmienia się też organizacja parkowania na wąskich ulicach w zabytkowych dzielnicach. Coraz częściej drogi takie są jednokierunkowe.

Jedną stroną jezdni jadą samochody, na drugiej zaś obowiązuje parkowanie prostopadłe. Oczywiście organizatorzy ruchu publicznego decydują się na ten rodzaj parkowania, bo jest on bardziej efektywny – więcej samochodów się pomieści, niż przy parkowaniu równoległym.

Co prawda parkowanie prostopadłe było manewrem

Kraków to piękne miasto

Którego nauka zawsze sprawiała najwięcej trudności w trakcie robienia kursu na prawo jazdy, ale taka organizacja ruchu w centrum powoduje, że jest jeszcze więcej możliwości na praktyczne ćwiczenia. To tym bardziej istotne, że parkowanie prostopadłe będzie obowiązywać w wielu innych miejscach i prawdopodobnie szybko dla początkującego kierowcy stanie się podstawowym sposobem parkowania.

Między innymi parkowanie prostopadłe obowiązuje na wielkich parkingach przed supermarketami w Krakowie.

Jeśli jest pusto na parkingu, łatwo wykonać ten manewr, bo można przez jedno miejsce przejechać na kolejne przeciwległe. Zazwyczaj, a szczególnie popołudniami jest tam sporo samochodów i trzeba sobie poradzić w standardowy sposób.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *