Transport na dużą skalę

Transport na dużą skalę
Oceń Post
[Total: 0 Average: 0]

Czy jest możliwe, aby transportowanie towarów na duże odległości samochodami w większym stopniu zastępować pociągami? Ostatnio, od pewnego czasu funkcjonuje kampania społeczna, która właśnie do takiego rozwiązania nawołuje.

Transport pociągiem czy samochodem?

Jej twórcy uważają, że spedycja międzynarodowa skorzysta na tym, że będzie wykonywana za pomocą pociągów, nie zaś wielkich ciężarowych samochodów. Z całą pewnością kolejowa forma transportowania jest dużo tańsza. Jednak też wymaga dużego zaangażowania logistycznego, z drugiej strony spedycja międzynarodowa wykonywana samochodami jest o wiele szybsza. Kolej z nią w żadnym stopniu nie może konkurować.

Dobre drogi to podstawa dla transportu

Szczególnie jest to widoczne w krajach bardziej rozwiniętych, niż nasz, a przecież mówimy tu o czymś takim, jak spedycja na rynku międzynarodowym. Rozwinięta sieć dróg ekspresowych oraz autostrad powoduje, że w krajach położonych na zachód od Polski jeździ się dużo przyjemniej a przede wszystkim. Spala się tam również mniej paliwa, które często jest tańsze. Dlatego też spedycja międzynarodowa szybko się na tory nie przesiądzie.

Co innego jej krajowa odmiana

Dopóki nie zostanie wybudowana porządna sieć dróg, transport kolejowy będzie królował. Zaś spedycja międzynarodowa swoją działalność będzie ciągle opierać nie na pociągach, ale jednak na dużych ciężarowych samochodach.

Ceny paliwa raczej nie będą tu wielką przeszkodą. Prędzej ceny usług transportowych wzrosną. Dlatego, jeśli ktoś chce coś przewieźć zagranicę, może być pewny, że towar ten szybko się tam dostanie, jak również nie będzie uszkodzony.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *